Patnácté narozeniny Kmene

Sobota 24. listopadu 2007

Autor textu: Hana Arazimová - Blesk (Z Říčanského Kurýra 2008/01)

Pozvánku na náš velký Den obdrželi mnozí, současní i bývalí členové kmene. Ano, na 24. listopad připadly oslavy patnácti let od chvíle, kdy někteří vedoucí, členky dívčího oddílu Lesa a chlapeckého oddílu Bobrů na prvním sněmu potvrdili založení kmene Bobrů v Lize lesní moudrosti.

Přestože se setkání účastnilo nemalé množství dospělých, jsme dětským oddílem, a tak se celá ta sláva nemohla obejít bez her. Hned po srazu v parčíku u nemocnice byla prvním bodem programu hra v lese u Srnčího paloučku, kousek od památného místa našeho kmene. Všechny nás náramně bavila. Pro opozdilce, časově indisponované či ne příliš hravé typy byl připraven další odpolední sraz na Marvánku. Následovalo přivítání, pár drobných hříček pro zahřátí a oficiální zahájení.

V klubovně pak začaly oslavy naplno. I dorty byly, zpívalo se, promítaly obrázky, hrály hry. Když se venku setmělo, mladší členové kmene nám zahráli několik divadelních scének, které měly obrovský úspěch. Volná zábava pokračovala, a když se začali účastníci trousit domů, padla na mě trocha lítosti, že některé zase pět let neuvidím. Nu což, pět let uteče jako voda a Kurýr přinese další článek, psaný rukou mého bobřího následníka…

Omlouváme se bývalým členům, ke kterým snad pozvánka na oslavy nedoputovala. Přece jen nemáme na všechny kontakt. Uvítáme, když nám ho dodatečně poskytnou nebo se přijdou přímo podívat některý pátek v 15:45 na sraz v parčíku u nemocnice. Máme také webové stránky www.ricany.cz/org/bobri/. Všem, kteří jakkoli přispěli k programu oslav, patří dík. Moc děkujeme také říčanským rybářům za zapůjčení klubovny a našim hlavním organizátorům za výborné nápady. Ovšem největší uznání patří vám, kteří jste v sobotu přišli (a že nás tam skutečně bylo požehnaně), protože bez vás by náš program byl k ničemu.

Autor fotografií: Jan Kochan - Kamzík